Instax Square SQ1 rozjasní vaše podzimní dny

Instax Square SQ1 rozjasní vaše podzimní dny
Instax Square SQ1 je velmi decentní novinkou společnosti FUJIFILM, který jako jeden z mála využívá kreativního čtvercového formátu fotografie. Jedná se o nástupce modelu SQ6, od kterého se liší především designem a jednodušším ovládáním. K dostání bude v elegantní bílé, ledovcově modré a podzimní cihlové barvě. Mě osobně jako první zaujal jeho minimalistický vzhled, díky čemuž jsem si prakticky ihned vzpomněla na svou kamarádku Mirku, která tento styl jednoduše miluje a které by se tento nový foťák vyloženě hodil k outfitu. Proto jsem byla moc ráda, že se nerozmýšlela ani vteřinu a s nadšením přijala moji nabídku na testování této novinky.
Banner

Mirka je mi docela podobná. Nebo já jsem spíš podobná Mirce?:) Ať je to, jak chce, Mirka je velice milý, kreativní a šikovný člověk, který mě toho už hodně naučil a který nemá nikdy špatné nápady. I proto jsme si testování nové SQ1 vážně užily!

S foťákem jsme vyrazily do parku Aloise Jiráska, který se nachází v nedalekém Hronově. Když jsme dorazily na místo, podala jsem jí do ruky foťák se slovy: „Tak na, můžeš ho vyzkoušet.“ „No tak ten je fakt krásný!“ rozzářila se ve vteřině. „Počkej, kde se to zapíná?“ ptala se mě nejprve trochu nejistě. Po pár vteřinách zkoumání začala SQ1 ovládat úplně intuitivně i přesto, že doma prozatím žádný instantní fotoaparát nemá. Zpočátku sice s větším respektem, ale během chvilky se jí ovládání dostalo snadno do ruky a začala si focení s ním opravdu užívat.

Fotoaparát se zapíná pouhým pootočením objektivu a díky funkci automatického nastavení scény rozezná úroveň okolního osvětlení. V případě potřeby si scénu přisvětlí bleskem pro dosažení co nejkvalitnějších snímků. Díky tomu si ani nic dalšího nemusela nastavovat, a tak pro ni bylo focení opravdu hračka.

Trendy záležitostí dnešní doby jsou samozřejmě selfie fotografie, které oceníte téměř kdekoli. Proto ani u nové SQ1 nechybí selfie režim, který se jednoduše aktivuje dvojitým pootočením kroužku objektivu. A Mirka z něj byla nadšená! Díky malému zrcátku na přední straně mohla při focení kontrolovat, jak bude výsledná fotka vypadat. Fotoaparát je schopen zaostřit na vzdálenosti kratší od 30 do 50 cm, takže s ním dokázala vyfotit i nejrůznější detaily.

Nakonec nás z parku vyhnala až tma, jinak věřím, že bychom tam byly schopné strávit daleko více času. Už teď se ale moc těším, až zase příště budeme společně s Mirkou testovat nějakou novinku. A možná si na to raději zarezervujeme celý víkend. :-)

Výhody Instax Square SQ1:

  • Jednoduché a intuitivní ovládání – pouhým pootočením objektivu
  • Automatické nastavení scény – fotoaparát sám rozezná úroveň okolního osvětlení a při jeho nedostatku scénu přisvětlí bleskem, nic dalšího není potřeba nastavovat
  • Selfie režim - fotoaparát dokáže zaostřit na kratší vzdálenosti od 30 do 50 cm, na přední straně najdeme zrcátko pro lepší kontrolu výsledné selfie fotky
  • Jedinečný čtvercový formát fotografie - film 72 x 86 mm (snímek 62 x 62 mm)
  • Vyvolání jednoho snímku trvá přibližně 90 sekund
  • Decentní minimalistický unisex vzhled
  • Stylová kožená pouzdra s páskem přes rameno ve stejných barvách.
  • Automatické vypínání po 5 minutách nečinnosti

K dostání ve třech trendy barvách:

Chalk White - bílá
Glacier Blue - modrá
Terracotta Orange - oranžová  

Text článku napsala Eva Urešová | www.instagram.com/evauresova
Krásná modelka a skvělá testerka: Mirka Soldánová | www.instagram.com/mirka_soldanova
Foto: Eva Urešová, Fujifilm 
Video: Eva Urešová

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie