Instax bliká a nefotí. Co s tím?

Instax bliká a nefotí. Co s tím?

Čas od času nám přijde dotaz, co dělat, když Instax nefotí a jenom bliká. V lepším případě přijde pouze dotaz, na který během malé chvíle odpovíme a problém je obvykle vyřešený. V tom horším přijde fotoaparát rovnou na reklamaci. Píšu v horším, protože takový foťák se v 98% případů zbytečně projede k nám na prodejnu a zase zpět ke svému majiteli. Instax je totiž většinou v naprostém pořádku, i když jen bliká a nefotí. Jak je to možné?

Banner

Odpověď je prostá. Ve fotoaparátu jsou většinou špatné baterie. Slabé, v mnoha případech levné baterie, které tzv. neutáhnout provoz takového přístroje, a proto se na Instaxu pouze rozbliká kontrolka a po zmáčknutí spouště nic nevyjede.

Jaké baterie jsou ty správné?

Fotoparáty Instax jsou díky svému mechanismu, stejně jako další fotáky, energicky velmi náročné. Proto se slabšími bateriemi Instax obvykle nerozběhnete.

Než baterie koupíte, vždy si zkontrolujte, zda jsou právě ty, co držíte v ruce, vhodné pro fotoaparáty. Obvykle přímo na obalu najdete označení HIGH ENERGY a pokud chcete mít 100% jistotu, že nesáhnete vedle, hledejte obrázek fotoaparátu.

Jakým bateriím se vyhnout?

V první fázi vám napoví cena. Jakmile je cena za baterie nízká a výhodná, je velmi pravděpodobné, že si místo focení užijete leda tak diskotéku blikající kontrolky.:) Nevhodné baterie poznáte rovněž podle označení LONGLIFE. Tyhle baterie nabízejí dlouhodobou životnost při použití s energeticky nenáročnými zařízeními, takže jsou skvělé do věcí jako třeba hodiny nebo dálkové ovladače, ale pro fotoaparát jsou slabé. Obloukem se v tomto případě vyhněte také nabíjecím bateriím. Ani ty většinou nedodají potřebné množství energie ke správnému fungování přístroje.

Jakou značky baterií vybrat?

Teď tu nechci nikoho vyzdvihovat nebo naopak schazovat. Nicméně baterií jsme skrze Instaxy vyzkoušeli opravdu spoustu a nejlepší osobní zkušenosti máme s bateriemi Varta. Konkrétně tedy s bateriemi Varta Ultra Lithium, na kterých najdete přímo obrázek foťáku nebo s Varta High Energy, které, jak už název napovídá, mají spoustu energie pro práci vašeho fotoaparátu. Naopak trochu horší zkušenosti máme s bateriemi značky Panasonic, kde nám i ty správné občas zlobily.  

Tímto je celá záhada nefunkčního blikajícího Instaxu obvykle vyřešena. Jenom přidám malé upozornění na závěr. V tomto článku vycházíme čistě z našich osobních zkušeností získaných prodejem a používáním fotoaparátů Instax. Nejedná se o oficiální návod ani doporučení společnosti Fujifilm. Pokud si s čímkoli nebudete vědět rady, neváhejte se na nás obrátit. Zavolejte, napište email nebo pro nejrychlejší odpověď využijte chat v pravém dolním rohu. Rádi vám poradíme a pomůžeme. Vaše Eva

Úvodní foto je pouze ilustrační.
Zdroj fotografie: www.ifixit.com

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie