Vyrobte si fotoalbum plné vzpomínek, které ozdobí váš domov

Vyrobte si fotoalbum plné vzpomínek, které ozdobí váš domov
Fotografie je jedna z mála možností, jak si můžeme bezpečně uchovat vzpomínky na situace, osoby a místa, která jsou nám nejmilejší, nebo se nám pevně vryla do paměti. Vyrobit si fotoalbum, ke kterému se budete rádi vracet, není rozhodně nic těžkého. Stačí vám opravdu jen pár věcí a k tomu vám přidám několik tipů na ideální postup.
Banner

Fotoalba plná fotek z dovolených a oslav byly dříve nedílnou součástí většiny domácností, a ani ta naše nebyla výjimkou. Do teď si je ráda občas prolistuju a zavzpomínám a jsem ráda, že se tomu máma takto věnovala. 

S pokročilou dobou plnou techniky, kdy se z focení na film, který bylo třeba vyvolat, přešlo na digitální fotoaparáty a teď samozřejmě na mobily, máme všichni tisíce fotek, kterým už takovou pozornost nevěnujeme. Ruku na srdce – kdo z vás si je naposledy v klidu prohlédl? 

Přesně s tímto záměrem jsem se v posledních dnech rozhodla, že dám dohromady konečně po několika letech od svatby naše svatební fotoalbum plné vzpomínek na jeden z největších dní, který v životě máme. Protože mám ráda fotky fyzicky vyvolané a tolik neholduji fotoknihám, a zároveň jsem chtěla fotoalbum, které budu moci mít po ruce, bude stylové a budeme si ho kdykoliv my, nebo rodinná návštěva, prolistovat, volba padla na to od PrintWorks. Vypadá, jako minimalistická dekorační kniha, a přitom se do ní vejde opravdu hodně vzpomínek.

Cesta při výrobě klasického alba, kam fotografie lepíte, samozřejmě začíná jejich vyvoláním. Doporučím si dobře změřit vnitřní stránky alba, abyste zadali do tisku správné velikosti fotografií. Osobně jsem se rozhodla jít do různých velikostí, aby vnitřní uspořádání fotek nepůsobilo příliš unifikovaně a oblíbené záběry jsem nechala vyrobit ve větších rozměrech.

Dále budete určitě potřebovat oboustranné lepící štítky, aby bylo možné fotky do alba upevnit, s ohledem na počet fotek jsem pořídila i další volné listy do alba, tématické nálepky a metalické pastelky.

Jakmile máte vše u sebe, můžete začít. Je to práce na pár hodin, ale věřte mi, jakmile uvidíte, co vám pod rukama vzniká, bude vás to bavit čím dál víc. 

Doporučuji si udělat menší přípravu, roztřídila jsem si fotky podle částí svatebního dne a nachystala jsem si dopředu asi 10 stran a rozložila fotky na vetší stůl abych viděla, jak k sobě půjdou a měla jistotu, že se mi na stránky vlezou tak akorát. Předejdete tak zbytečnému odlepování a přelepování fotek, pokud začnete rovnou lepit.

Postup na samotné lepení je pak již naprosto jednoduchý, u menších snímků stačí dát štítky do každého rohu, u větších ještě doprostřed delších stran, aby se fotka na papíře zbytečně nevlnila. Nebojte se je i navzájem částečně překrývat, tedy pokud nejste vyznavačem perfektní symetrie. Dodáte tomu tak i lehce osobitý styl. 

Jak jsem postupovala dál a dál, vždy jsem se podívala zpětně na již nalepené stránky a měla z toho opravdu radost. Pokud máte i nějaké památeční doklady, vylisované květiny, určitě je do alba dejte. Já je měla celé ty roky schované v jedné velké obálce a část z nich zařadila na konec. Ale například vylisované květiny krásně zpestří některou ze stránek s fotkami.

Jakmile je dolepeno, nastává čas na menší zdobení. S ohledem na to, že se jedná o album svatební, nechtěla jsem ho moc překombinovat, a proto jsem sáhla po několika nálepkách s motivy svatby a metalickými pastelkami ozdobila jen některé rohy fotografií. Pokud ale budete dělat album například z cest, určitě si pohrajte s popisky k fotkám. Datum, místo, kde byla fotka pořízena, nebo jiná vzpomínka, která se k ní váže – tak nikdy nezapomenete i na ty zajímavé detaily ani po létech.

Protože svatební album od Printworks není moje první od nich, zařadila jsem ho vedle dalších dvou, které už máme doma a doplnila tak design našeho konzolového stolku v obýváku a dělá mi tak radost každý den.

Ve článku byly použity skvělé produkty:

...

Šárka Štursová STYLEIT.CZ
Fashion stylist, travel and good food lover based in Prague 

#stylista #fashionstylist

www.styleit.cz

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie