Tvoříme s Instaxem: Vánoční ozdoby

Tvoříme s Instaxem: Vánoční ozdoby

Do Vánoc zbývá jen pár dní a mnohým z vás už obyvákový kout zdobí rozsvícený vánoční stromeček. Pokud byste ho však ještě na poslední chvíli chtěli něčím ozvláštnit, mám pro vás malý tip. Stromeček nejen že netradičně ozdobíte, ale navíc se při každém pohledu na něj ponoříte do vzpomínek na ty nejhezčí okamžiky, které vám přinesl tento rok. 

Banner

Před rokem jsem tvořila kouzelné vánoční baňky s andělskými vlasy, konfetami a instantními fotkami. Ten dnešní návod bude trochu jednodušší a to především proto, že tyhle ozdoby si můžete prakticky ihned vytvořit z toho, co máte doma po ruce.

Na jednu ozdobu budeme potřebovat

  • 2 instantní fotografie Instax Wide
  • Washi pásku (případně konfety nebo třpytky)
  • Lepidlo
  • Tavnou pistoli
  • Stužku
  • Nůžky

Do ruky si vezmeme snímky Instax a vybranou washi pásku. Nejprve pásku nalepíme na bílý okraj po delších stranách fotografie. Konce pásky zastřihneme zároveň s rámečkem fotografie a zahneme dozadu. Další proužek pásky nalepíme na vrchní bílý okraj snímku a tady už oba konce necháme o kousek delší, než je šířka fotky. Poté přesahující část opět zahneme a přilepíme k zadní straně. Zde však pásku nepřilepíme celou! Přesahující části necháme volně a sestřiheme rožky.

Teprve poté pásku zahladíme celou a přesahující části rovněž přilepíme dozadu na snímek. V této fázi zbývá nepolepená spodní nejširší část rámečku. Zde bude záležet na šířce vaší washi pásky. Ta moje je užší, proto ji musím nalepit ve dvou řadách. Nejprve nalepím pásku těsně pod obrázek a druhý proužek pak na zbývající část bílého okraje. V případě lepení druhého poružku volím stejný postup, jako když jsem lepila washi pásku na vrchní bílý okraj snímku. Nakonec přilepíme vánoční konfety a máme ozdobený první snímek.

TIP! Pokud zrovna nemáte po ruce washi pásku, můžete snímek ozdobit i jinak. Například potřít bílý rámeček lepidlem a posypat třpytkami.

Stejným způsobem ozdobíme i druhý snímek. Ustřihneme si kousek provázku nebo stužky, uděláme očko a pomocí tavné pistole ho připevníme zezadu jednoho ze snímků. Druhou fotografii rovněž pomocí tavné pistole přilepíme z druhé strany. Pak už stačí jen ozdoby rozvěsit na stromeček. Přeji všem krásné a pohodové Vánoce! Vaše Eva

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie