Tvoříme s Instaxem: Svatební oznámení

Tvoříme s Instaxem: Svatební oznámení
Plánujete svatbu a už teď víte, že budete jedna z těch kreativních nevěst, která několik večerů před svatbou prosedí u výroby nejrůznějších dekorací a ozdob? Tak možná právě pro vás tu mám tip na výrobu svatebního oznámení, které se navíc může stát i drobným dárečkem pro vaše hosty.
Banner

Nejprve si v některém grafickém programu navrhneme vnitřek oznámení. Pro svůj grafický návrh jsem využila bezplatný online program Canva, který je dle mého názoru velmi jednoduchý, intuitivní a snadno se v něm pracuje. Mimo několika druhů písma nabízí také různé malůvky ideální na ozdobení vašeho oznámení. Poté už stačí vytvořený návrh uložit ve formátu PDF vhodném pro tisk a vytisknout ho na tvrdší papír o velikosti 21x10,5cm.

Tip! Text na oznámení můžete napsat i ručně za pomocí černé úzké fixy nebo razítek.

Teď už nás čeká samotné skládání. V první řadě ohneme strany papíru směrem dovnitř tak, aby se oznámení zavřelo. Pomoci si můžeme pravítkem, které nám zaručí, že strany ohneme ve stejné vzdálenosti od kraje nahoře i dole. Doprostřed na vnitřní část položíme instantní fotografii a slabou tužkou si kolem každého rohu fotografie uděláme dvě tečky, které následně spojíme slabou čárkou a prostřihneme. Jakmile budeme mít takto prostřižené všechny čtyři rohy, vložíme fotku. 

TIP! Místo malých nůžek můžete na proříznutí rohů použít i lámací nožík a tvrdou podložku. S ním vám to jistě půjde rychleji od ruky.

Nyní si vezmeme do ruky stužku a provázek. Nejprve si ustřihneme od každé kousek a z obou najednou uděláme malou mašličku. Tu pomocí tavné pistole připevníme do rohu k fotce. Vnitřní část máme hotovou. Poté si ustřihneme delší kus stužky a provázku a opět pomocí tavné pistole je na několika bodech připevníme zezadu oznámení. Na každé straně však musíme nechat dostatečně dlouhé konce, aby nám šla navrchu udělat mašle. Tak a máme hotovo.

TIP! Při výrobě oznámení můžete použít také raznice. Například vyřazené srdíčko nad vašimi jmény na levé straně bude vypadat velmi jemně a romanticky.

A ještě jeden malý tip na závěr. Chcete, aby vaše oznámení bylo více netradiční a zároveň se stalo malým dárkem? Nedávejte dovnitř pouze fotku vás dvou, ale společnou fotku s vás a vašich přátel, které zvete na svatbu. Uvidíte, jak Petr s Pavlou budou nadšeni, když v pozvánce najdou společnou fotku vás čtyř z posledního výletu na Sněžku.

Přeji vám, ať se svatba vydaří přesně podle vašich představ. Eva

________

Použitá technika

Instantní fotografie: Tiskárna Instax Mini Link
Úvodní fotografie: Xiaomi MI 10T Pro
Fotografie u článku: Apple iPad Pro

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie