Tvoříme s Instaxem: Stolní kalendář

Tvoříme s Instaxem: Stolní kalendář
Pomalu se blíží Vánoce a vy už si jistě lámete hlavu nad vánočními dárky pro vaše blízké. Možná to máte stejně jako já a rádi vybíráte dárky originální a zároveň praktické. A to není zrovna jednoduché. A když ho darující navíc vlastnoručně vyrobí, tak takový dárek vydá za tisíc slov. Já, jako nadšená tvořivá duše, jsem dokonce doma navrhla, že bychom si letos mohli dárek navzájem vyrobit. Pohled mého manžela však mluvil za vše.:) Pokud by ale u vás doma takový návrh prošel, mám pro vás jeden tip.
Banner

A když neprojde, tak se taky nic neděje. Konec konců vlastnoručně vyrobený kalendář s instantními fotkami určitě potěší každou maminku, babičku, tchýni a věřím, že nakonec i toho manžela. Foto kalendář se stal u nás v rodině tak trochu tradicí. Každý rok ho někdo z nás najde pod vánočním stromečkem. V tu chvíli se tak stane předmětem společného vzpomínání na uplynulý rok. Pokud je to i u vás jeden z oblíbených dárků, tak letos můžete udělat někomu radost tím, že ho pro něj vlastnoručně vyrobíte.

Co budete potřebovat:

 • Fotoalbum
 • 13 instantních fotek
 • Ozdobné papíry
 • Samolepky a papírové výseky
 • Kousek stužky
 • Černou slabou fixu
 • Pastelky
 • Lepidlo, oboustrannou lepící pásku
 • Pravítko
 • Nůžky
 • Tavnou pistoli

A můžete se do toho pustit. Nejprve si rozmyslete, jak budou jednotlivé stránky kalendáře vypadat. Fantazii se meze nekladou. Mohou být v podobném stylu nebo třeba každá jiná. Já si zvolila jednotný styl, který se v obdobném formátu opakuje na každém listu. Až budete mít toto rozmyšleno, pusťte se do tvoření.

TIP! Na Pinterestu po zadání "titles ideas" najdete spoustu nápaditých stylů ručně psaného písma, které můžete využít při svém tvoření.

Na svém kalendáři jsem si nejprve za pomocí pravítka narýsovala přerušované čáry, dopsala zkratky dnů a očíslovala dny v měsíci. Tady platí: dvakrát měř, jednou rýsuj. Pokud se vám to na poprvé nepovede správně naměřit, nezoufejte. I já jsem "leden" rýsovala třikrát. Poprvé mi záhadně přeskákala čísla na pravítku. Podruhé, ať jsem počítala, jak jsem počítala, tak se mi tam ta neděle prostě nevešla. Takže nádech, výdech a do třetice všeho dobrého. Povzbuzující však je, že kdykoli můžete stránku z alba vytrhnout a začít znovu. A sami uvidíte, že jakmile přijdete na ty správné rozměry, půjde to samo.

TIP! Pokud nechcete měsíce vypisovat ručně, lze si na internetu najít plánovací kalendáře ke stažení a vytisknutí zdarma. Jednotlivé měsíce pak jen rozstříháte a vlepíte do vašeho kalendáře.
 
V mobilu jsem pak vybrala fotky s nejvzácnějšími vzpomínkami z minulého roku, a ty vytiskla na tiskárně Instax Share SP-3. Díky aplikaci Instax Share, kde si fotku přizpůsobíte ještě předtím, než je vytisknete, můžete mít na instantní fotografii třeba i tři snímky najednou. O to větší je to zábava, a navíc fotky vypadají, jako když je rozhýbete.

Pod každou fotografii jsem nalepila barevný papír pro scrapbooking. Takto přichystaný list jsem pak doplnila nejrůznějšími samolepkami a papírovými výseky. Vždy jsem se je snažila vybírat tak, aby barevně i tematicky ladily. Tady opravdu můžete popustit uzdu své fantazii a ozdobit si každou stranu tak, jak se vám to jen líbí.

 TIP! Do kalendáře můžete pro obdarovaného vyznačit například narozeniny, svátky, a jiné důležité dny.

Pak už zbývá jen ozdobit přední stranu kalendáře a označit ji tím správným nadcházejícím rokem. Kalendář může viset na háčku na stěně, ale pokud se stejně jako já rozhodnete pro stojací verzi, musíte přidat stužku nebo provázek, aby se kalendář na stole nerozjížděl. Na přední a zadní stranu stačí tavnou pistolí připevnit kousek stužky. Místo přilepení zakryjte třeba samolepkou. Nyní po přetočení kalendáře stačí stužky zespodu svázat k sobě.

TIP! Na našem e-shopu jsou k dostání i fotoalba přímo se stužkou v několika barvách.

Zbylé prázdné stránky můžete buď vytrhnout, anebo lépe, nechat je tam na poznámky či zaznamenávání důležitých okamžiků a fotografií z následujícího roku.

Tak jak by se vám takový dárek líbil? Mě osobně by potěšil opravdu moc. A proto si ho pod ten stromeček nakonec dám asi sama.:) Tak hezké tvoření!

----------------------------------------

 

Na výrobu svého kalendáře jsem použila tyto skvělé produkty:

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie