Tvoříme s Instaxem: Přírodní dekorace plná vzpomínek

Tvoříme s Instaxem: Přírodní dekorace plná vzpomínek
Máte doma vystavené fotografie? Věřím, že u každého se najde alespoň jeden vystavený snímek z dovolené, svatby nebo třeba právě narozeného potomka. Tyto fotografie se totiž staly naší nedílnou součástí a společně s dalšími dekoracemi zdobí náš domov. A protože v poslední době začínají v mnoha domácnostech vévodit přírodní materiály, mám pro vás jeden tip, jak si jednoduše můžete vyrobit přírodní dekoraci plnou vašich vzpomínek.
Banner

Co budeme potřebovat:

  • Větev
  • Pilku případně zahradnické nůžky
  • Šmirgl papíry (hrubší a jemnější)
  • Přírodní provázek
  • Malé dřevěné kolíčky
  • Papírovou lepicí pásku
  • Instantní fotografie
  • Nůžky

Nejprve si uděláme příjemnou procházku do lesa a najdeme větev podle našich představ. Doma větev pomocí pilky nejprve upravíme do požadované délky a seřízneme i další nadbytečné větvičky. Jakmile se nám podaří získat tvar, jaký chceme, větev zbavíme kůry a použijeme šmirgl papíry k jejímu obroušení, aby byla hezky světlá a hladká. Tato část je nejnáročnější a možná vás budou trochu bolet ruce. Ale vydržte, pak už to bude jen zábava.

Tip! Obroušenou větev můžete například nabarvit nebo nalakovat. Já ji nechala čistě přírodní bez jakéhokoli laku.

Jakmile máme větev takto připravenou, pustíme se do výběru fotografií. Můžeme použít jak hotové snímky, tak si fotky vybrat ve vašem mobilu či fotoaparátu a vytisknout je na mobilní tiskárně. Pro svoji dekoraci jsem zvolila černobílé fotografie, které jsem si vytiskla na fotoaparátu Instax Mini LiPlay.

Tip! Pokud si zvolíte barevné fotky a budete je tisknout na instantní tiskárně, doporučuji je před tiskem upravit, aby byly sladěné do podobných tónů.

Když budeme mít fotografie připravené, můžeme se pustit do stříhání provázku. Nejprve přivážeme provázek, za který bude naše dekorace viset na zdi. Na každém konci větve ho několikrát omotáme a zavážeme na uzlík. Dále si dle počtu fotografií a velikosti vaší větvičky nastříhejte různě dlouhé provázky, na kterých budou viset snímky.

Až budete mít rozmyšleno, jak budete mít jednotlivé fotky rozmístěné, přivažte provázky na větvičku. Po navázání všech provázků doporučuji větev pověsit na své místo. Pak už jen stačí pomocí kolíčků jednotlivé snímky přichytit. V tom vám může být trochu nápomocná i papírová lepicí páska, pokud si nejste jistí, že kolíčky fotky udrží na svém místě.

Tip! Mezi fotografie můžete přivázat na ozdobu drobné předměty jako korálky nebo mušličky z dovolené.

A máme hotovo. Jak se vám dekorace povedla? Podělte se s námi o vaše výtvory. Označujte vaše fotografie #instaxstorecz, #fujifanscz nebo nám je pošlete do zprávy. Rádi je nasdílíme. Eva

__________

Použitá technika

Instantní fotografie: Fujifilm Instax Mini LiPlay
Fotografie u článku: Xiaomi MI 10T Pro
Video: Apple iPad Pro

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie