Tvoříme s Instaxem: Květinový rámeček

Tvoříme s Instaxem: Květinový rámeček

Květiny jsou neodmyslitelnou součástí snad každého domova a zútulňují tu část interiéru, kde si rádi vychutnáváte vaši oblíbenou kávu nebo relaxujete u knížky. Proto mám pro vás tip jednoduchou dekoraci ze sušených květin, kterou si dokáže doma s lehkostí vytvořit každý.

Banner

Co budeme potřebovat:

  • Prosklený rámeček na fotku (konkrétně tyto koupíte v obchodních domech Ikea)
  • Sušené květiny dle vlastního výběru
  • Instantní fotografii (velikost dle libosti a rámečku)
  • Lepící pásku
  • Papírové utěrky a čisté papíry
  • Starou knížku na zatížení

V první řadě si nasušíme květiny. Je zcela na naší fantazii, jaké si vybereme. Já jsem obešla naši zahradu a natrhala květy měsíčku lékařského, heřmánku, levandule, afrikánů, růžičky, a dalších. Zvolila jsem více různých druhů, protože jsem si nebyla jistá, jak budou květy po usušení vypadat. A dobře jsem udělala, protože samožřejmě ne všechny po usušení vypadaly dobře.

TIP! Doporučuji vybírat spíše takové květiny, které jsou vhodné na sušení. Jsou to například statice, řebříček, měsíček, sápa, zlatobýl a další. Google jistě napoví.

Květy jsem rozložila mezi kuchyňské papírové utěrky a rukou trochu uhladila. Z každé strany jsem pak dala ještě čistý papír a celé to vložila do knížky. Po cca po týdnu se nám květy krásně vysuší a vylisují. Teď už záleží čistě na naší fantazii, jak si fotku, případně více fotek a usušené květiny na sklo rámečku poskládáme. Já si zvolila jednu fotku doprostřed a nasušené květiny vyskládala okolo.

TIP! Fotku můžete na zadní stranu rámečku přilepit pomocí oboustranné izolepy. Tak budete mít jistotu, že vám nebude při manipulaci s rámečkem nikde „cestovat“.

Když to máme vyskládáné přesně podle našich představ, přiklopíme druhé sklo a zasuneme do ocelového rámečku. A máme hotovo. Teď už se jen rozhodnout, zda pověsíme rámeček na zeď nebo ho postavíme na poličku.

Menší tip na závěr. Pro příště bych možná kvůli lepší manipulaci volila zavírací rámeček, kde fotku a květiny vyskládáte na jednu stranu a tu druhou pouze přiklopíte a zacvaknete. 

Vaše Eva

Instantní fotografie: Instax Mini LiPlay
Fotografie: Xiaomi MI 10T Pro, Apple iPad Pro

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie