Tokina SZ SUPER TELE 500 mm F8 Reflex MF

Tokina SZ SUPER TELE 500 mm F8 Reflex MF

Tokina SZ SUPER TELE 500 mm F8 Reflex MF je katadioptrický super tele objektiv s ohniskovou vzdáleností 500 mm a pevnou clonou F8. Katadioptrický objektiv zahrnuje ve své konstrukci čočky i zrcadla. Díky této konstrukci nabízí kompaktní alternativu ke standardním super tele objektivům. V současné době se stále více fotografů poohlíží po „easy-to-carry“ příslušenství. Vybavení malých rozměrů a nízké hmotnosti, které nezabírá příliš místa a je určené pro současné high-tech mirrorless fotoaparáty.

Banner

SZ SUPER TELE 500 mm F8 Reflex MF je katadioptrický 500mm super tele objektiv s pevnou clonou F8. Objektiv je alternativou s velmi malými rozměry k současným teleobjektivů. V současnost čím dál více fotografů vyhledává kompaktní vybavení, které se snadno nosí a nezabírá mnoho místa. Věřime, že Reflex MF lehký zrcadlový objektiv malých rozměrů, který jistě znovu nalezne své místo v nové době high-tech bezzrcadlových fotoaparátů. Základní verze je vybavená T-uchycením (závit 42 x 0,75 mm). 

Konstrukce

Zrcadlové objektivy jsou tele objektivy, které ve své konstrukci používají postříbřená zrcadla, která odrážejí paprsky mezi konci objektivu. Díky tomu se zkracuje stavební délka světelného tubusu na polovinu a celková délka objektivu téměř o 1/3 oproti standardním objektivům. Zároveň se snižuje hmotnost, protože zrcadla jsou mnohem lehčí než optické sklo.

Znovuobjevení zrcadlových objektivů pro mirrorless fotoaparáty

Zrcadlové objektivy jsou považovány za zastaralé, nevhodné vybavení kvůli pevné cloně, manuálnímu způsobu zaostřování a absenci stabilizace obrazu. Navrhujeme vám znovu objevit přednosti zrcadlových objektivů ve spojení se současnými mirrorless fotoaparáty.

Snadné zaostřování

Focus assist (u mnoha značek fotoaparátů) usnadní přesné zaostřování.

Méně chvění

Vestavěná víceosá stabilizace obrazu je dnes samozřejmostí každého těla mirrorless.

Pomalé časy závěrky nejsou potřeba

Díky vysokým hodnotám ISO u dnešních mirrorless fotoaparátů můžeme používat rychlejší časy závěrky s minimálním šumem v obraze.

Malý a lehký

SZ 500 Super Tele váží pouhých 310 g (bez adaptéru). Tokinu SZ SUPER TELE 500 mm F8 Reflex MF můžete snadno nosit ve vnitřní kapse malé fotografické brašny. Pro fotografy na cestách, kteří upřednostňují lehké vybavení je 500stovka dobrým řešením.

Optika

Jednotlivé prvky objektivu jsou ošetřeny vícenásobnými antireflexními vrstvami pro zvýšení optického výkonu i za zhoršených světelných podmínek. Zrcadlové prvky objektivu jsou ošetřeny vysoce odraznou stříbrnou a antioxidační vrstvou.

Makro

Úhel záběru 4,8o, minimální zaostřovací vzdálenost 1,7 m, zvětšení 1:2,86.

Osobitý bokeh

Objektiv vytváří velmi příznačný, jemný bokeh tvaru „kroužků“.

Snadné a přesné zaostřování

Tokina SZ SUPER TELE 500 mm F8 Reflex MF má široký zaostřovací kroužek otočný v rozsahu 270° s velmi plynulým pohybem. Ostřící prstenec se díky použitým materiálům pohybuje plynule i při nízkých teplotách. Vynikající vytěsnění zamezuje vnikání prachu a nečistot do pohyblivých částí.

Super komprese

Díky své ohniskové vzdálenosti Tokina SZ SUPER TELE 500mm F8 Reflex MF vytváří snímky, na kterých pozadí vypadá větší a blíže v porovnání s hlavním objektem. Tento efekt dodává záběrům kouzelnou atmosféru.

Filtry a sluneční clona

Tokina SZ SUPER TELE 500 mm F8 Reflex MF je opatřená předním závitem pro filtry 72 mm a zadním závitem 30,5 mm. K objektivu se dodává sluneční clona MH-721.

Univerzální systém bajonetů

Objektiv SZ SUPER TELE 500 mm F8 Reflex MF je opatřený standardním T-uchycením (42 x 0,75 mm) (SKU: KKT-364022). To dovoluje použít objektiv v kombinaci s mnoha fotoaparáty pomocí výměnných bajonetových adaptérů (prodává se samostatně).

Vedle objektivu s T-uchycením a volitelného adaptéru je možné zakoupit objektiv s již nasazeným adaptérem.

Technická specifikace

 • Bajonet/typ: T 42 x 0,75 mm
 • Délka objektivu [mm]: 89
 • Hmotnost objektivu [g]: 310
 • Max. vnější průměr objektivu [mm]: 74
 • Nejkratší vzdálenost zaostření [m]: 1,7
 • Optická soustava - čočky / skupiny: 7/7
 • Počet lamel clony: -
 • Poměr zvětšení pro makro: 1:2,86
 • Průměr filtru [mm]: 72 (přední); 30,5 (zadní)
 • Rozsah clonových čísel: f/8
 • Sluneční clona: MH-721
 • Úhel záběru: 4,8°
 • Formát: Full Frame
 • Kde zakoupit: www.instaxstore.cz/tokina-sz-super-tele-500-mm-f8-reflex-mf--objektiv-x-mount-/
 • Cena: 10.199,- Kč

Ukázky fotografií focených objektivem

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie