Od Instaxu k sešitu

Od Instaxu k sešitu
Jmenuji se Matěj, studuji v Praze architekturu a vyrábím designové sešity. Matějovy sešity jsou projektem zaměřeným na výrobu a prodej designových sešitů. Sešity jsou ručně vyráběny na základě online objednávky a poté zaslány na zákazníkovu adresu. Cílem projektu je motivovat lidi ke psaní ručně tím, že budou vlastnit pěkný sešit, který bude vyroben přímo na základě jejich přání.
Banner

V létě roku 2017 jsem v rámci soutěže s Instax na Colours of Ostrava vyhrál růžový Instax Mini 9. Od té chvíle jsem na Instax zachycoval nejen zážitky s přáteli, ale i krásy přírody a architektury. Zanedlouho jsem měl doma desítky fotek, na které se vázaly jedinečné vzpomínky.

Na podzim téhož roku jsem se pomalu chystal do školy a vybíral jsem si nové sešity. Po zklamání z chudé nabídky nevkusných sešitů jsem se odhodlal k tomu si sešity vyrábět sám. Inspirován minimalistickým trendem jsem se rozhodl, že základem sešitu bude jednobarevný karton. Chtěl jsem však, aby každý sešit, který vyrobím, měl za sebou jedinečný příběh a ve svém budoucím majiteli vyvolával vzpomínky a dojmy, díky kterým by si k sešitu vytvořil svůj osobní citový vztah.

Nad pracovním stolem mám nástěnku, kde většinu místa zabírají fotky Instax - přátelé, domy, oceány.. Napadlo mě, že kdybych sešity ozdobil fotkou, nejen že by se z každého stal originál, ale získal by v očích majitele citovou hodnotu. Vzal jsem tedy papír, ušil jsem sešit, nalepil na něj fotku a první Matějův sešit byl na světě.

Dnes fotografie získávám nejen díky přenosnému Instax Mini, ale i díky tiskárně Instax Share, která mi umožňuje držet stálou nabídku vybraných sešitů na www.matejovysesity.cz. Díky Instax Share však můžu na sešity lepit i fotky přímo od zákazníků, kteří mi je dopraví v elektronické podobě a já je zpracuji do podoby finálního produktu v podobě jedinečného sešitu.

Projekt a fotografie: Matěj Štěpánek

Facebook: www.facebook.com/matejovysesity

Instagram: www.instagram.com/matejovysesity

Video: Jan Brandejs www.jan-brandejs.cz

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie