Objevte kouzlo barevných filtrů pro fotoaparáty Instax

Objevte kouzlo barevných filtrů pro fotoaparáty Instax

Určitě už jste se setkali se slovním spojením, že kreativitě se meze nekladou. A to platí i v případě fotografování s Instaxem. Nejen na Pinterestu najdete spoustu nápadů, jak tvořit netradiční instantní snímky a já vám přináším tip na jeden z nich. Znáte Instax Mini 11 Close Up Lens? Sadu barevných filtrů, které vám zajistí nevšední zážitek při fotografování.  V následujícím článku se dočtete jak tyto filtry používat a také o tom, jak jsem je testovala v praxi.

Banner

Možná jste se s nimi na našem e-shopu již setkali. Sada čtyř optických filtrů pro fotoaparáty Instax Mini 11, které dodají vašim fotkám netypický barevný nádech. Vybírat můžete z modrého, oranžového, zeleného a červeného filtru.

Již brzy však na našem e-shopu www.instaxstore.cz najdete i sadu 6 barevných filtrů Instax Mini 9 Close Up Lens pro fotoaparáty Instax Mini 8 a 9. Kromě čtyř barev můžete také experimentovat s dvěma tvary kolečkem a srdíčkem. V nespolední řadě pak očekáváme ještě novinku v podobě Instax Wide 300 Close Up Lens. Sadu 4 optických filtrů pro fotoaparáty Instax Wide 210 a 300

Jednoduchá aplikace

Díky malé velikosti můžete mít filtry neustále u sebe a na vašem fotoaparátu je kdykoli vyměnit. Instalace je totiž velice jednoduchá. Po zapnutí fotoaparátu stačí filtr nasadit na objektiv. Tlačte dolů tak dlouho, dokud neuslyšíte cvaknutí. Pak ho stačí opět vyjmout.

TIP! Při sundávání filtru z objektivu se nebojte použít trochu síly. Zpočátku jsem se sílu bála použít, ale po chvíli ten grif dostanete do ruky.:)


Místo pro kreativitu

Filtry nabízejí hodně prostoru pro experimentování a s každou barvou dokonale změníte náladu obrázku. Barevný podzim tak můžete udělat ještě barevnější, zimu ještě mrazivější nebo naopak do vašich snímků můžete pocitově dostat teplo a sluníčko. Záleží jen na vás, jakou barvu si zvolíte. Z hotových snímků pak jednoduše vytvoříte dokonale sladěnou koláž nebo originální photo wall.

Moje osobní zkušenost

Kdo sleduje náš Instagram InstaxStoreCZ, tak možná zaznamenal, že i já jsem tuto sadu filtrů testovala. Už dlouho jsem je chtěla vyzkoušet. Proto jsem ji s sebou přibalila na dovolenou, kde jsem věděla, že budu Instaxem hodně fotit. A jaké byly mé dojmy?

TIP! Nejvíce jim to sluší pohromadě!

Každá fotografie dostane opravdu jedinečný nádech podle zvoleného filtru. Ačkoli vás možná barevný obrázek zpočátku příliš nenadchne, počkejte si na moment, až jich budete mít nafoceno více. Teprve když jsem prvních pět do zelena zbarvených fotek rozložila vedle sebe, dostavil se naprostý „wow efekt“. Od té chvíle jsem se opravdu těšila, až vyzkouším další barvu.

Jediné malé mínus, které jsem zaznamenala, jsou bílé rožky na vyvolaných snímcích. Už na prvních dvou fotografiích jsem si všimla, že po vyvolání snímku zůstala fotografie v oblasti horních dvou rohů bílá. Zprvu jsem si myslela, že mám špatně nacvaknutý nebo pootočený barevný filtr, ale vše sedělo, jak má. Až pak jsem zjistila, že „packy“, díky kterým drží filtr na fotoaparátu, částečně zasahují do objektivu, a tak se promítnou i na fotografii. Vzhledem k tomu, že fotografování s filtry považuji za čistě kreativní záležitost, tak jsem to neřešila a užívala si focení dál.

Nicméně má další zkušenost velí, že čím více z blízka fotografujete, tím méně jsou bílé rohy na fotografii viditelné. U režimu Seflie, kde je doporučeno fotografovat ve vzdálenosti 30 - 50cm od objektu, objektiv už „packy“ barevného filtru nezachytí vůbec, tudíž bílé rohy v horní části snímku nejsou.

Nicméně toto všechno jsou opravdu jen mé zkušenosti a poznatky. Ve vašem případě tomu může být jinak.

A co budu se snímky tvořit dál?

Už od prvních barevných snímků byl plán jasný. Jedinečnou duhovou photo wall, díky které budu mít vzpomínky z naší dovolené neustále na očích a která navíc bude zdobit náš domov. Jak se vám líbí?:)

Vaše Eva

Další inspirace pro vás

Zdroj: Pinterest

____________________

Instantní fotografie: Instax Mini 11
Fotografie: Xiaomi MI 10T Pro, Apple iPad Pro

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie