Objektiv FUJINON GF 20-35mm F4 R WR

Objektiv FUJINON GF 20-35mm F4 R WR

FUJIFILM Corporation s potěšením oznamuje, že dne 29. září 2022 uvede na trh objektiv „FUJINON GF 20-35mm F4 R WR“ (GF20- 35mmF4 R WR). Jedná se o nový přírůstek do řady výměnných objektivů GF určených pro digitální bezzrcadlovky řady GFX, které jsou vybaveny velkoformátovým snímačem*1 přibližně 1,7krát větším než 35mm plnoformátový snímač.

Banner

GF20-35mm F4 R WR je objektiv se zoomem pokrývající rozsah ohniskových vzdáleností od ultraširokoúhlého objektivu (UWA) 20 mm po širokoúhlý objektiv 35 mm (ekvivalent 16-28 mm ve formátu 35 mm). Ultraširokoúhlé pokrytí do 20 mm (ekvivalent 16 mm v 35mm formátu) zachycuje díky pokročilým schopnostem řady GFX objekty s velkým množstvím informací, jako je například rozlehlá krajina nebo krajina města, s přesnými detaily ve vysokém rozlišení. Široký úhel záběru, který je mnohem širší než zorné pole člověka, umožňuje fotografovat objekt přímo před vámi z malé vzdálenosti. Praktičnost konstantní otevřené clony F4 v celém rozsahu zoomu je spojena s kompaktností a nízkou hmotností konstrukce objektivu, která na rozdíl od běžných velkoformátových fotografických přístrojů zajišťuje dodatečnou mobilitu. Je ideální pro uživatele, kteří cestují mnoho hodin a hledají rozlehlé oblasti divočiny, stejně jako pro snímání celého pohledu na malou místnost nebo pro využití jedinečné perspektivy širokoúhlých objektivů či zachycení scén v dokumentárním stylu. Vychutnejte si svět ultraširokoúhlé fotografie, který zachytí každý detail, který se vám rozprostře před očima, ve vynikajícím objemu informací, jenž může poskytnout pouze velkoformátový fotografický systém.

_____________________

*1 Obrazový snímač s úhlopříčkou 55 mm (43,8 mm x 32,9 mm), který je přibližně 1,7krát větší než 35mm plnoformátový snímač.Objektiv GF 20-35mm F4 R WR se skládá ze 14 členů v 10 skupinách, včetně tří asférických členů, jednoho asférického členu ED a tří členů ED, které účinně kontrolují různé typy aberací a poskytují pokročilé vysoké rozlišení obrazu. Pro potlačení duchů a odlesků čoček, jež jsou typické pro širokoúhlé objektivy, je nový objektiv opatřen povrchovou úpravou Nano GI (Gradient Index), která účinně reguluje paprsky dopadající pod úhlem a minimalizuje tak duchy a odlesky čoček, čímž je dosaženo čistoty obrazu.

Širokoúhlý zoom objektiv řady GF rozšiřuje potenciál širokoúhlých fotografií.

Objektiv GF 20-35mm F4 R WR je maximálně kompaktní, takže váží pouhých 725 g, přestože se jedná o ultraširokoúhlý zoom objektiv s konstantní světelností F4. Použití vysoce univerzálního filtru o velikosti 82 mm umožňuje použití široké škály filtrů, což rozšiřuje možnosti vizuálního vyjádření. Ultraširokoúhlé objektivybývají obvykle obrovské, ale společnost Fujifilm navrhla tento objektiv kompaktní, aby byl pohodlnější pro krajinářské fotografy, kteří tráví mnoho hodin venku při hledání rozsáhlých výhledů.

Název produktu, uvedení na trh, cena

Název produktu

Uvedení

Doporučená cena

GF20-35mmF4 R WR 29. září 2022 69 990 Kč

 

Vlastnosti výrobku

Ultraširokoúhlý zoom objektiv, který rozšiřuje nabídku širokoúhlých objektivů GF pro špičkovou kvalitu obrazu

Nový objektiv pokrývá ohniskové vzdálenosti od ultraširokého úhlu 20 mm až po širokoúhlý 35 mm (ekvivalent 16-28 mm v 35mm formátu), tedy nejširší v řadě objektivů Fujifilm GF, jež umožňují zachytit objekty s velkým množstvím informací v širokém prostoru krajiny nebo měst a využít jedinečnou perspektivu širokoúhlých objektivů.

Objektiv GF 20-35mm F4 R WR se skládá ze 14 členů v 10 skupinách, včetně tří asférických členů, jednoho asférického členu ED a tří členů ED, které účinně kontrolují zkreslení a chromatickou aberaci, čímž poskytují pokročilé vysoké rozlišení obrazu. Objektiv proto dokáže s vynikající přesností zobrazit všechny informace o objektu zaznamenaném v širokém úhlu záběru.

Objektiv je opatřen jedinečnou technologií povlaku Nano GI Coating společnosti Fujifilm. Plynule mění index lomu přicházejícího světla při vstupu do objektivu, čímž zmírňuje odraz světla, a tím účinně snižuje duchy a odlesky čoček i v případě šikmo dopadajících paprsků.

Kompaktní design, který přináší mobilitu mezi velkoformátová zařízení

Objektiv je konstruován téměř symetricky s clonou uprostřed, aby bylo dosaženo optimální korekce aberace a zároveň má kompaktní a lehkou konstrukci. Krátká ohnisková vzdálenost, jedinečná vlastnost bezzrcadlovek, byla maximálně využita k dokonalé optické konstrukci, jež nabízí optimální poměr mezi kvalitou obrazu a hmotností/velikostí. Objektiv váží pouhých 725 g, měří přibližně 112,5 mm a má závit na filtry o velikosti 82 mm, přestože se jedná o ultraširokoúhlý zoom objektiv. Díky použití velmi univerzálního 82mm filtrového závitu si uživatelé mohou při fotografování krajiny vybrat z celé řady filtrů. Systém vnitřního zoomu je použit proto, aby zůstala zachována konstantní délka objektivu, což přispívá k jeho nízké hmotnosti a snadnému zoomování.

V každé skupině objektivu jsou použity celkem čtyři asférické členy, které optimalizují celkový počet členů a jejich konfiguraci, čímž účinně korigují aberace a zachovávají pokročilou kvalitu obrazu při zachování kompaktních rozměrů. Konkávní povrch čočky se silným zakřivením, který  je typický pro ultraširokoúhlé objektivy, je opatřen specializovanou vrstvou s rovnoměrnou tloušťkou, aby se snížilo zobrazení duchů, jež vzniká při nerovnoměrné tloušťce vrstvy.

Na součásti kolem bajonetu objektivu je použita hořčíková slitina, aby byl fotoaparát lehký a zároveň pevný. Tvar součástí byl aktualizován, aby se zachovala štíhlá plocha bajonetu objektivu a aby se přizpůsobil systému vnitřního zoomování zajišťujícímu zachování konstantní délky objektivu. Díky těmto vlastnostem se objektiv na rozdíl od jiných objemných ultraširokoúhlých zoomů snadno drží a ovládá.Odolný objektiv, který je utěsněný proti prachu a povětrnostním vlivům a je schopen provozu při teplotách až –10 ℃

Tubus objektivu je na 12 místech utěsněn, aby byla zajištěna odolnost proti prachu a povětrnostním vlivům a schopnost pracovat při teplotách až do - 10 ℃. Na předním členu objektivu je nanesena fluorový povlak, který odpuzuje vodu a zamezuje tvorbě skvrn. To znamená, že uživatelé mohou s objektivem bez obav fotografovat krajinu na zasněžených polích, v tropech nebo venku za nepříznivých povětrnostních podmínek.

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie