Neotřelé snímky dodají vašemu albu šmrnc

Neotřelé snímky dodají vašemu albu šmrnc

Mnoho nadšených majitelů instantních fotoaparátu Instax zachytává na především jedinečné momenty z nejrůznějších akcí a dovolených. Zkoušeli jste ale někdy se svým Instaxem tak trochu experimentovat? V tomto článku se dozvíte, jak si pohrát s kompozicí, aby vám vznikly neotřelé snímky, které dodají vašemu albu šmrnc.

Banner

Nápady jsem čerpala především z Pinterestu, kde najdete spoustu inspirace na netradiční fotky. Chce to jen trochu trpělivosti při vyhledávání a snahu o vymyšlení co nejrůznějších klíčových slov. Já používala slova jako Instax couple photos nebo Instax photo ideas. Našla jsem spoustu nápadů a dva mě zaujaly natolik, že jsem se je sama rozhodla vyzkoušet.

Velká hlava, malé tělo

Pamatujete na malého žlutého ptáčka Tweetyho z amerických kreslených pohádek Looney Tunes? Velká hlava a malé tělo. Ihned jsem si na něj vzpomněla, když na mě na Pinterestu vyběhly fotky (viz galerie na konci článku), na kterých to lidé měli taky tak. Přišlo mi to jako vtipný nápad, proto jsem to hned musela zkusit.

TIP! Při focení hlavy nezapomeňte zapnout režim selfie na focení zblízka.

Ke svému výtvoru jsem použila Instax film Blue Marble a instantní fotoaparát Instax Mini EVO, který má funkci tiskárny. Proto mi stačilo vyfotit mobilem jednu fotografii a následně ji před tiskem v příslušné aplikaci pro Mini EVO jednoduše upravit tak, aby se na fotce vždy objevila určitá část postavy. A jak to dopadlo, posuďte sami. :) Nicméně pokud byste dotyčného přímo fotili, rozhodně si u toho užijete víc zábavy a neokradete se o moment překvapení z výsledku.

Kissing time

Druhý nápad by se dal skvěle využít například na svatební oznámení, přáníčko nebo i jen tak do rámečku. Postup byl stejný jako v prvním případě, kde jsem fotky z mobilu upravovala v aplikaci a poté vytiskla. Zde bych však doporučovala fotky pouze tisknout z důvodu velké přenosnosti zachycené osoby. Přeci jen bude lépe vypadat, když našpulené rty budou přesně na okraji rámečku, než kdyby tam byla mezera nebo naopak by část na fotce chyběla.

TIP! Vyfoťte si každou osobu zvlášť a „spojte“ až vyvolané fotografie. Díky tomu vypadá výsledek lépe.

V galerii níže najdete další nápady na neotřelé kompozice, které jsem pro vás vybrala. Na Pinterestu jich však najdete ještě mnohem více. Tak hurá do toho! Budu ráda, když se s vašimi výtvory pochlubíte. Pošlete mi fotografii na email info@fujifans.cz nebo nás označte na našich sociálních sítích, kde je ráda nasdílím. Vaše Eva

Galerie dalších nápadů

Zdroj: Pinterest

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie