Měsíc s...Petrem Kleinerem

Měsíc s...Petrem Kleinerem

Fotografii se věnuje už od střední školy a v posledních letech se našel v podvodním focení. Petrův tematický rozsah je však mnohem širší. Vedle snímků z cest lze v jeho portfoliu najít i fotografie z prostředí sportu, kultury anebo portréty. Je držitelem titulu AFIAP a řady mezinárodních ocenění. V soutěži Czech Press Photo byl oceněn už celkem čtyřikrát.

Podle Petra je pro fotky důležitý příběh. Rád si hraje s celkovou atmosférou, která v dané situaci vzniká, a záměrně vyhledává chvíle, které na první pohled nejsou zjevné. Při focení sportu se proto rád dostává do zákulisí a šaten hráčů, kde se podle něj odehrává daleko více než na samotném hřišti. Na podvodním focení, ve kterém se v posledních letech našel, ho nejvíce baví to, že se musí více přemýšlet o barvách, motivech a o tom, jak fotka vlastně funguje.

„Pro fotky je důležitý příběh.“

Příprava na focení začíná daleko dříve než v samotný den akce. Petr si v hlavě promítá obrazy, dává si dohromady scénáře a své vizualizace si následně nakreslí. Snaží se kreslit pozice modelky, jak scéna vypadá, případně i jaká světla v daných úhlech použije. Celá příprava je klíčová pro to, aby v bazénu mohl čas využít na maximum. 

FujiTalk s Petrem Kleinerem - video

Co se techniky týče, využívá dva modely. Jedním z nich je X-T4, který je pro Petra univerzální nástroj, který využívá jak pod vodou, tak v ateliéru pro jakékoliv zakázky. Dále rád používá X100V, u kterého ho baví, jak je malé, kompaktní a tiché. Z těchto důvodů ho baví jej využívat na dokumentární projekty, kdy se snaží být co nejméně vidět.

Další ukázka fotografií od Petra

 __________

Petr Kleiner


Web: 500px.com/pkleiner
Instagram: @pkleiner
Facebook: Petr Kleiner Fine Art Photography

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie