Měsíc s... Otou Sládkem

Měsíc s... Otou Sládkem

Poloprofesionální fotograf, kybernetik, básník a cestovatel. Oto se ve fotografii stylově se zaměřuje na minimalismus. Typickou součástí jeho fotografií je pak určitá „hra" se saturací. Vizuální přístup navíc vždy kombinuje s krátkou textovou poetickou formou, která dotváří individuální zápisky místa, dojmů z atmosféry.

Banner

Oto Sládek žije trvale v Pardubicích. Jeho profese odborníka v oblasti kybernetiky mu však současně umožňuje navštěvovat různé kouty celého světa. Toto spojení patřičně využívá i ve své fotografické činnosti. Ve své tvorbě cíleně hledá linky a průsečíky, které se na první pohled mohou zdát jednoduché. Snímky ovšem vyjadřují více než minimalistickou konstrukci –⁠ jsou vyplněny příběhy, které se Oto snaží vyprávět i skrze svá textová poetická díla doprovázející jednotlivé fotografie.

Při hledání lokací pro focení volí dva přístupy. Buďto se městem toulá zpravidla mimo turistické oblasti a volí improvizaci na místě, nebo si lokaci dopředu načítá. Avšak nenačítá jej vizuálně, nýbrž literárně. Sahá po knihách a poezii, které se dané lokality týkají, a nechává se ve vnímání inspirovat.

Pro své focení používá kompakt X-100V a dále X-T30 s objektivem XF 35mmF2.

Posledních 11 let fotografuje výhradně na techniku Fujifilm, na níž oceňuje nejen kvalitu obrazu ale i samotné zpracování těl. Pro své focení používá kompakt X-100V a dále X-T30 s objektivem XF 35mmF2. Někdy také sáhne po středoformátu, konkrétně GFX 50S s objektivem GF 63mm. Touto technikou je Oto schopen pokrýt všechny své fotografické potřeby.

FujiTalk s Otou Sládkem - video

Všechny fotky v galerii jsou nafoceny v Berlíně za účelem tohoto článku. Oto se tam vydal natáčet krátký video dokument o své práci pro Fujifilm, který můžete zhlédnout na youtube v tomto odkazu.

Další ukázka fotografií od Oty

 __________

Oto Sládek

Web: otosladek.com
Instagram: @otosladek
Facebook: Oto Sladek

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie