Jak zprovoznit kinofilmový fotoaparát

Jak zprovoznit kinofilmový fotoaparát

Na zprovoznění analogového kinofilmového fotoaparátu není nic těžkého. Stejně tak jednoduché je i jeho používání. Ani s výběrem toho správného aparátu si příliš nelámejte hlavu. Jak vybrat ten správný kinofilmový fotoaparát právě pro vás naleznete v našem předchozím článku. Níže přinášíme podrobný obrázkový návod ke zprovoznění kinofilmového fotoaparátu a několik dalších tipů na focení. Na konci článku si návod můžete stáhnout i ve formátu PDF a mít jej pro jistotu vždy u sebe.

Banner

Jak založit film do fotoaparátu

Krok 1 - Sktiskněte západku (A) ve směru šipky a otevřete zadní dvířka fotoaparátu (B). Zvedněte kliku pro navíjení filmu (C) a umístěte novou roli filmu do komory.Krok 2 - Zalačte navíjecí kliku (C) dolu zpět na místo. Táhnutím vyjměte začátek filmu a zahákněte ho za 2. otvor na navíjecí cívku (D). Pomocí mírného pootočení kolečka (E) film napněte.Krok 3 - Ujistěte se, že je film správně napnutý a leží naplocho proti středu fotoaparátu. Následně zavřete dvířka.Krok 4 - Pokračujte v posouvání filmu otáčením kolečka (E), dokud se nezastaví. Nyní stiskněte spoušť. Znovu posuňte film pomocí kolečka (E), dokud se nezastaví a opět stiskněte spoušť. Nyní se na počítadle snímků (F) zobrazí číslo „1“ a fotoaparát je připraven k fotografování. 

Jak fotografovat

Pro dosažení nejlepších výsledků fotografujte vždy minimálně 1 metr od fotografovaného objektu a fotografujte za slunečného nebo částečně slunečného počasí. Při fotografování mějte vždy slunce za zády.

Jak po dofocení filmu přetočit film zpět

Krok 1 - Po pořízení všech snímků stiskněte tlačítko zpět (G) umístěné na spodní straně fotoaparátu. Otáčejte klikou pro navíjení filmu (C) ve směru hodinových ručiček, dokud nebude celý film navinutý zpět na cívce pro film.

Krok 2 - Otevřete zadní dvířka fotoaparátu (B). Zvedněte kliku pro navíjení filmu (C) a film vyjměte.

Jak vložit baterii

Otevřete dvířka pro baterie ve směru šipky. Do komory vložte jednu „AAA“ baterii. Ujistěte se, že je baterie vložena podle správné polarity („+“, „-“).

Jak zapnout blesk

Přesněte tlačítko blesku do polohy „Blesk“. Čekejte, než se LED dioda „Flash Ready“ rozsvítí. Jakmile začne svítit, blesk je připraven k fotografování.

Celý návod ve formátu PDF naleznete ke stažení ZDE.

Tak takhle jednoduché to je. Méně starostí s nastavením, více radosti při focení. Pokud byste si i přesto nevěděli s něčím rady, neváhejte nás kontaktovat. Rádi pomůžeme a poradíme.

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie