Fujinon XF30mm F2,8 R LM WR Macro

Fujinon XF30mm F2,8 R LM WR Macro

XF30mm F2.8 R LM WR Macro je standardní základní objektiv s ohniskovou vzdáleností 30 mm (ekvivalent 46 mm ve formátu 35mm filmu). Ve srovnání s běžnými standardními objektivy má tento produkt výrazně zkrácenou minimální zaostřovací vzdálenost a výrazně vylepšený výkon při fotografování zblízka, kdy je schopen pořizovat makrofotografie s poměrem zvětšení 1:1. Přestože se jedná o vysoce univerzální standardní objektiv, nemá prakticky žádné omezení, pokud jde o pracovní vzdálenost od fotografovaného objektu. Kompaktní konstrukce objektivu umožňuje maximálně využít výhod přenosnosti řady X a nabízí neomezené fotografické zážitky. 

Banner

Objektiv XF30mmF2.8 R LM WR Macro, který se skládá z 11 prvků v devíti skupinách včetně tří asférických prvků a dvou prvků ED, je standardní základní objektiv schopný pořizovat makrofotografie se zvětšením 1:1 při minimální snímací vzdálenosti pouhých 10 cm (*1), a to i přes svou kompaktní konstrukci. Díky použití obrazového snímače APS-C u řady X je fotografovaný objekt 1,5krát větší v ekvivalentu plného snímku. Objektiv také využívá systém Inner Focus, v němž lineární motorek pohání zaostřovací skupinu prvků a zajišťuje rychlé a velmi přesné automatické zaostřování. Zaostřování je tiché a plynulé i při fotografování zblízka, kdy dochází k velkému pohybu zaostřovacích prvků. Kompaktní konstrukce, která díky kompaktnímu a lehkému systému X Mount váží pouhých 195 g, navíc umožňuje pokročilou všestrannost a mobilitu, která je vyžadována jako standardní objektiv s využitím v různých situacích.

(*1) Jedná se o vzdálenost od povrchu snímače k objektu. Vzdálenost předního prvku objektivu od objektu je 1,2 cm.

Umožňuje pořizovat makrofotografie a rozšiřuje tak možnosti použití standardního objektivu.

Konstrukce objektivu, která se skládá z 11 prvků v devíti skupinách včetně tří asférických prvků a dvou prvků ED, kontroluje různé formy aberace včetně chromatické aberace, sférické aberace a zakřivení pole a poskytuje tak pokročilý výkon při řešení obrazu. Standardní ohnisková vzdálenost 30 mm (ekvivalent 46 mm ve formátu 35mm filmu), která je blízká zornému poli člověka, z něj činí ideální volbu pro portréty a momentky v přirozených perspektivách.

Makroobjektiv se zvětšením 1:1, který snímá ze vzdálenosti 1,2 cm od objektu

Minimální pracovní vzdálenost 10 cm a maximální poměr zvětšení 1:1 (ekvivalent 1,5x u 35mm filmu) znamená, že uživatelé nejsou omezeni vzdáleností od fotografovaného objektu. Vychutnejte si fotografické projevy, které jsou mnohem neomezenější a rozmanitější než u běžných standardních objektivů, například momentky, které se přibližují k objektu.

Použití lineárního motoru a kompaktní lehké konstrukce pro dosažení rychlého a přesného automatického zaostřování

Objektiv využívá systém Inner Focus, v němž je kompaktní a lehká zaostřovací skupina objektivu poháněna lineárním motorem, který umožňuje dosáhnout přesného zaostření již za 0,02 s (*2). Systém Inner Focus obecně zahrnuje velký počet prvků, čímž se zvětšuje délka objektivu. Tento objektiv je však lehký a měří pouhých 69,5 mm díky optimalizovanému rozmístění a tvaru asférických členů. Tento systém zajišťuje, že standardní objektiv zachytí rozhodující fotografický okamžik v různých situacích. Pokročilá rozlišovací schopnost lineárního motoru zajišťuje přesnost zaostření i při makrofotografii s velmi malou hloubkou ostrosti.

Optimalizací optické konstrukce a výrobních procesů se podařilo snížit počet tubusových dílů v mechanismu objektivu a dosáhnout tak kompaktních rozměrů. U součástí, které přicházejí do styku s uživatelem při práci s objektivem, je použit kov, aby se dodal nádech elegance, zatímco ostatní součásti byly důkladně prověřeny, aby se snížila jejich hmotnost. Výsledkem je kompaktní a lehký objektiv o hmotnosti 195 g a délce 69,5 mm s filtrovým závitem o velikosti 43 mm. Lze jej ponechat nasazený na fotoaparátu jako standardní objektiv, který uživatele minimálně zatěžuje, takže fotografování je pohodlnější než kdykoli předtím.

*2 Při použití interní metody měření v souladu se směrnicemi CIPA, při nasazení na digitální bezzrcadlovku "FUJIFILM X-T4" s aktivovaným automatickým ostřením s fázovou detekcí a zapnutým režimem vysokého výkonu.

Konstrukce odolná proti prachu a povětrnostním vlivům, schopná provozu při nízkých teplotách pro pokročilou praktickou použitelnost.

Objektiv je na devíti místech utěsněn proti povětrnostním vlivům, takže je odolný proti prachu a povětrnostním vlivům a lze jej používat při teplotách až -10℃. Tento objektiv lze s klidným svědomím ponechat nasazený na fotoaparátu jako standardní objektiv, což uživatelům umožňuje pokračovat ve fotografování i venku za mírného deště nebo v prašném prostředí.

Specifikace výrobku

 • Typ bajonetu: Fujifilm X / formát APS-C
 • Ohnisko: 45 mm (ekv. 35 mm/full frame)
 • Rozsah clon: f/2,8 až f/22
 • Poměr zvětšení: 1:1 
 • Ostří: již od 10 cm
 • Uzamykatelný clonový kroužek
 • Lineární, rychlý a přesný AF motor
 • 11 členů řazených do 9 skupin
 • 3× asférický prvek, 2× ED prvek
 • 9-lamelová kruhová clona
 • Utěsněné tělo

Kde zakoupit: https://www.instaxstore.cz/fujinon-xf30mm-f2-8-r-lm-wr-macro/
Cena: 17.990,- Kč

Ukázkové fotografie

Zdroj fotografií: https://fujifilm-x.com/

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie