FUJINON XF 56mm F1.2 R WR

FUJINON XF 56mm F1.2 R WR

FUJIFILM Corporation s potěšením oznamuje, že dne 29. září 2022 uvede na trh objektiv „FUJINON XF 56mm F1.2 R WR“ (XF 56mm F1.2 R WR). Jedná se o nový přírůstek do řady výměnných objektivů XF určených pro digitální  bezzrcadlovky řady X, které jsou proslulé svou kompaktní a lehkou konstrukcí a vynikající kvalitou obrazu díky vlastní technologii reprodukce barev společnosti Fujifilm.

Banner
Úžasný bokeh tohoto rychlého objektivu rozšiřuje možnosti vizuálního vyjádření.

XF 56mm F1.2 R WR je rychlý pevný objektiv se střední ohniskovou vzdáleností 56 mm (ekvivalent 85 mm ve formátu 35 mm). Je nástupcem svého oblíbeného předchůdce se světelností F1,2 (objektiv FUJIONON XF 56mm F1.2 R; „předchozí model“), ale vyznačuje se výrazným zlepšením minimální zaostřovací vzdálenosti, výkonu při vyšším rozlišení snímků a krásným vykreslením rozostřeného pozadí.  Zaostřené oblasti zobrazují každý detail ve vysokém rozlišení, zatímco otevřená clona dokáže vytvořit krásný bokeh v pozadí, který dá vyniknout fotografovanému objektu a dodá snímku další působivost. Předchozí model byl díky otevřené cloně F1,2 vhodný pro portrétní fotografii. Nový objektiv však má vylepšenou minimální zaostřovací vzdálenost, která usnadňuje fotografování drobných předmětů, a je vhodný pro nejrůznější fotografické situace včetně pouliční fotografie.XF 56mm F1.2 R WR se skládá ze 13 členů v osmi skupinách, včetně jednoho členu ED a dvou asférických členů, čímž se oproti předchozímu modelu zlepšilo rozlišení obrazu. V zaostřovací skupině je použito osm členů, které minimalizují chromatickou aberaci, sférickou aberaci a komatickou aberaci, a umožňují tak dosáhnout pokročilého rozlišení obrazu od MOD až po nekonečno. Minimální zaostřovací vzdálenost se zkrátila na pouhých 50 cm od povrchu snímače, což je o 20 cm méně než u předchozího modelu. Asférické členy jsou také zpracovány s vyšší přesností, aby se snížil efekt cibulových kroužků v bokehu.

Malá hloubka ostrosti, která je dána otevřenou clonou F1,2, se dále zvyšuje díky kratší minimální zaostřovací vzdálenosti při fotografování zblízka. Složení objektivu, které hojně využívá asférické, ED a vysoce refrakční členy, minimalizuje různé typy aberace a poskytuje krásný bokeh. Nový model má ve srovnání s předchozím modelem výrazně lepší rozlišovací schopnost v režimu MOD, takže uživatelé mohou maximálně využít pokročilé rozlišení obrazu a krémový bokeh objektivu XF 56mm F1.2 R WR.

Název výrobku, datum uvedení na trh a cena

Název produktu

Uvedení

Doporučená cena

XF 56mm F1.2 R WR 29. září 2022 29 990 Kč

Vlastnosti výrobku

Vynikající rozlišení obrazu a úžasný bokeh

K výrobě asférických členů, které jsou schopny redukovat efekt cibulových kroužků v bokehu, se používá kovová forma zpracovaná s pokročilou přesností na sto tisícin milimetru.

Konstrukce objektivu, která se skládá ze 13 členů v osmi skupinách, včetně dvou asférických členů a jednoho členu ED, potlačuje různé typy aberace, včetně chromatické aberace a sférické aberace, aby bylo dosaženo ostrosti obrazu od okraje k okraji a hladkého bokehu v rozostřeném pozadí.

Objektiv také využívá tři vysoce refrakční členy, které se kvůli své účinnosti při kontrole aberace používají v kinematografických objektivech, jež tvoří součást zaostřovací skupiny osmi členů pro minimalizaci chromatické a komatické aberace pro pokročilé rozlišení obrazu od MOD až po nekonečno.

Jedná se o první objektiv společnosti Fujifilm, který používá 11 lamel clony pro dosažení téměř dokonalého kruhu clony. Ve srovnání se sedmilamelovou clonou předchozího modelu poskytuje nový model téměř dokonalý kruh, i když je objektiv jen mírně přicloněný a není doširoka otevřený, a vytváří tak nádherný bokeh v mnoha situacích.Fotografování bez hranic

Nový objektiv s ohniskovou vzdáleností 56 mm (ekvivalent 85 mm ve formátu 35 mm) a vysokou světelností F1,2 je ideální volbou pro portrétní fotografie, které jasně oddělují fotografovaný objekt od pozadí. Kromě toho byla minimální zaostřovací vzdálenost zkrácena na pouhých 50 cm*1, což je o 20 cm méně než u předchozího modelu, a to díky lepší rozlišovací schopnosti při MOD. Menší omezení vzdálenosti ve vztahu k fotografovanému objektu umožňuje uživatelům využívat přednosti tohoto rychlého pevného objektivu se středním ohniskem ve větší škále situací, které se neomezují pouze na portrétní fotografii.

_____________________

*1 Vzdálenost od povrchu snímače; Minimální vzdálenost od předního okraje objektivu činí přibližně 41 cm.

Funkce automatického ostření poháněná vylepšeným DC motorem pro rychlé a přesné automatické ostření

DC motor pohání zaostřovací skupinu osmi členů a clonovou jednotku pro přesné automatické zaostřování a doplňuje pokročilé rozlišení obrazu XF56mm F1.2 R WR od MOD až po nekonečno. Objektiv dokáže rychle a přesně zaostřit a využít rozhodující příležitost k pořízení snímku i při fotografování s malou hloubkou ostrosti, kdy je přesné zaostření nutností.

Použitím ložiskového mechanismu se podařilo snížit tření, které vzniká při pohonu prvků objektivu DC motorem. Minimalizace tření při pohonu objektivu znamená snížení hlučnosti motoru.Pokročilá praktická použitelnost s odolností proti prachu a povětrnostním vlivům a možností provozu při teplotách až –10°C

Objektiv je navržen tak, aby maximálně využil výhod kompaktního a lehkého systému X Mount, váží pouhých 445g a měří 76 mm, přestože se jedná o rychlý pevný objektiv s vysokou světelností F1,2. Snižuje námahu uživatelů při chůzi s objektivem nasazeným na fotoaparátu a dodává jim větší pocit mobility.

Tubus objektivu je na 9 místech utěsněn, aby byla zajištěna odolnost proti prachu a povětrnostním vlivům a schopnost pracovat při teplotách až –10°C. Přední člen objektivu je opatřen fluorovou vrstvou, která odpuzuje vodu a chrání před vznikem skvrn. To znamená, že uživatelé mohou s objektivem bez obav fotografovat venku za mírného deště nebo na prašných místech.

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie