Fujinon XF 150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR (teleobjektiv)

Fujinon XF 150-600mm F5.6-8 R LM OIS WR (teleobjektiv)

Fujifilm XF 150-600 mm f/5.6-8.0 R LM OIS WR pokrývá ohniskové vzdálenosti od teleobjektivu 150 mm až po superteleobjektiv 600 mm (ekvivalent 229–914 mm na formát 35mm). Podporuje telekonvertory, a pokud je spojen s XF 2x TC WR telekonvertorem, dosahuje až 300-1200 mm (ekvivalent 458-1828 mm ve formátu 35mm filmu). Tím už můžete fotografovat i extrémně vzdálené předměty a témata jako například: Měsíc, hvězdy, zvířata, ptáky či sportovce na velmi dlouhou vzdálenost.

Banner

Klíčové vlastnosti

 • Zoom objektiv se špičkovou kvalitou pokrývající nejdelší rozsah ohnisek
 • Ideální volbou pro fotografování divoké přírody, ptáků a sportu.
 • Optická soustava je složena ze 24 členů v 17 skupinách
 • 3× ED člen a 4× Super ED člen - důkladně potlačující axiální chromatickou aberaci
 • Povrchová úprava HT-EBC, která se obvykle používá u objektivů pro televizní vysílání
 • Podporuje telekonvertory “XF 2X TC WR" a “XF 1,4X TC WR"
 • Odolná a zároveň lehká konstrukce snižuje zátěž fotografa a umožňuje delší fotografování
 • Objektiv využívá systém Inner Focus (vnitřní ostření). Zaostření je dosaženo za pouhých 0,25 sek  
 • Funkce předvolby zaostření - objektiv pamatuje zaostření pro místo předem definované tlačítkem SET
 • Omezovač zaostření umožňuje omezit rozsah automatického zaostřování objektivu.
 • Tlačítko pro ovládání ostření je umístěno na přední hraně tubusu objektivu
 • Pomocí přepínače Focus Select lze navíc ovládat automatické zaostřování a blokování zaostření.
 • Kde zakoupit: www.instaxstore.cz/fujifilm-fujinon-xf-150-650mm-f5-6-8-r-lm-ois-wr-black--objektiv-/
 • Cena: 54.990,-

Vyladěná konstrukce

Objektiv se navíc může pochlubit lehkou konstrukcí, rychlým a vysoce přesným automatickým zaostřováním. Nabízí tedy perfektní ovladatelnost a vysoký výkon při sledování objektu i na nejdelší ohniskové vzdálenosti. Rozsah superteleobjektivu je běžně náchylný ke zhoršení obrazu vlivem axiální chromatické aberace, ale XF 150-600 mm f/5.6-8.0 R LM OIS WR využívá výhod své optické konstrukce, která se skládá z 24 optických členů v 17 skupinách včetně tří ED členů a čtyř Super ED členů. Nabízí pokročilou úroveň rozlišení obrazu v celé ploše a v celém rozsahu ohniskových vzdáleností.

Vysoký výkon v kompaktním provedení

Fujifilm XF 150-600 mm f/5.6-8.0 R LM OIS WR byl navržen s důrazem na nízkou hmotnost. Výsledkem je objektiv bez výsuvného předního členu, vážící pouhých 1 605 g. Dále má minimální posun v rozložení hmotnosti pro stabilní držení. Díky váze a kompaktnosti uživatelům garantuje jistotu snadného používání i při delších fotografických výpravách za divokou přírodou, ptactvem či sportovní fotografií.

Skvělý Autofocus a stabilizace obrazu

Rychlý systém automatického zaostřování poháněný lineárním motorem ostření dosahuje dokonalého zaostření, které je nejen přesné, ale i rychlé. Přesnost je důležitá, protože u superteleobjektivů pracujeme často s malou hloubkou ostrosti. Mechanismus stabilizace obrazu s účinností až 5 EV. Objektiv je vybaven vysoce přesným snímacím a řídicím systémem, který nabízí velmi účinnou optickou stabilizaci, která je jednou z nejsilnějších pro superteleobjektivy. Fotografování je tak ještě snazší a uživatelé mohou při fotografování se z ruky plně využít mobilitu kompaktního bajonetu X.

Odolný a stabilný

Na vnitřní nosný rám objektivu je použita hořčíková slitina, aby bylo dosaženo nízké hmotnosti objektivu a vysoké odolnosti. Tubus objektivu je na 19 místech utěsněn proti povětrnostním vlivům, aby byla zajištěna odolnost proti prachu a povětrnostním vlivům. Objektiv je schopen bez problémů pracovat při teplotách až -10°C a bez problémů zvládá tropické teploty, mráz i vlhkost a je tedy ideální pro mnoho fotografických žánrů a to i v těch nejnáročnějších podmínkách. Tělo objektivu je matně stříbrné, aby se zmírnil nárůst jeho teploty během provozu. Tím se snižuje riziko zahřívání objektivu i při fotografování v horku.

Ukázkové snímky vytvořené fotoaparátem

Zdroj fotografií: www.digitalcameraworld.com (Image credit: Lauren Scott)

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie