Fotoaparát Fujifilm X-T30 II

Fotoaparát Fujifilm X-T30 II

Společnost FUJIFILM Corporation s potěšením oznamuje, že fotoaparát FUJIFILM X-T30 II (X-T30 II) bude uveden na trh v říjnu 2021. Půjde o nový přírůstek do řady digitálních bezzrcadlovek FUJIFILM X, které jsou známé svým kompaktním a lehkým tělem a vynikající kvalitou obrazu založenou na vlastní technologii reprodukce barev. Nový produkt zdědí kompaktní a lehké tělo fotoaparátu, oblíbené u modelu FUJIFILM X-T30 (předchozí model), ale přináší vysokorychlostní automatické zaostřování a kvalitu obrazu odpovídající vlajkovému modelu FUJIFILM X-T4 (X-T4). Model X-T30 II je vybaven LCD monitorem s vysokým rozlišením 1,62 milionu bodů na zadním panelu, což je vylepšení oproti předchozímu modelu.

Banner
Vylepšený zadní panel LCD, rychlý a přesný systém automatického zaostřování a možnost nahrávání videa ve vysoké kvalitě 4K/30P v kompaktním a lehkém těle.

V kompaktním těle o hmotnosti pouhých 378 g je fotoaparát X-T30 II vybaven hardwarem, který se může pochlubit nejvyšším výkonem v historii řady X, konkrétně 26,1MP snímačem X-Trans™ CMOS 4 a vysokorychlostním procesorem X-Processor 4 pro zpracování obrazu, čímž dosahuje výkonu automatického ostření odpovídajícího výrazně vylepšenému vlajkovému modelu X-T4. Rychlé a vysoce přesné automatické ostření s rychlostí zaostření pouhých 0,02 sekundy je doplněno výjimečnou schopností sledovat pohybující se objekt a zachytit jakýkoliv moment v nejrůznějších fotografických situacích. Nový fotoaparát dokáže také využít automatické zaostřování s fázovou detekcí v podmínkách blízkých tmě, konkrétně je citlivost až -7,0EV(1) pro přesné zachycení objektu při slabém osvětlení a v interiéru. FUJIFILM X-T30 II podporuje vysokorychlostní záznam videa v plynulých a tonálně bohatých režimech 4K/30P a Full-HD/240P.

Fotoaparát X-T30 II je vybaven 18 režimy simulace filmu, včetně režimu "Classic Neg", který je ideální pro pouliční fotografii, a režimu "ETERNA Bleach Bypass", který věrně simuluje stejnojmennou techniku zpracování filmu. Rozšířená nabídka umožňuje uživatelům vybrat si režim, který vyhovuje každé situaci.

Algoritmus pro oblíbený režim "AUTO" byl aktualizován. Fotoaparát automaticky identifikuje typ fotografované scény na základě toho, zda jsou v záběru lidé, a dalších údajů, jako jsou informace o barvách a vzdálenosti světelného zdroje, a použije nejnovější technologii zpracování obrazu k úpravě nastavení na optimální, což usnadňuje získání krásných snímků. Uživatelé si již nemusí pohrávat s detailním nastavením, zatímco fotoaparát přepíná na jasné a živé nastavení pro krajiny, poskytuje krásný odstín pleti a zároveň zvýrazňuje modrou oblohu a přírodu v pozadí pro portréty a kontroluje výřezy světel a stínů i v protisvětle.

(1) Citlivost ostření -7EV dosahuje fotoaparát s objektivem XF50mmF1.0 R WR

Název produktu, uvedení na trh a cena

Název produktu Barevné varianty Uvedení Doporučená cena
Fotoaparát "FUJIFILM X-T30 ll" Černá/stříbrná Říjen 2021 22 990 Kč

Fotoaparát a objektiv "FUJIFILM X-T30 ll"

"XC15-45mm F3.5-5.6 OIS PZ"

Černá/stříbrná Říjen 2021 25 990 Kč

Fotoaparát a objektiv "FUJIFILM X-T30 ll"

"XC18-55mm F2.8-4 R LM OIS"

Černá/stříbrná Říjen 2021 32 990 Kč

Vlastnosti

Rychlý a vysoce přesný výkon automatického zaostřování a pokročilá možnost sériového snímání pro zachycení všech situací

Fotoaparát X-T30 II je vybaven 26,1MP snímačem "X-Trans™ CMOS 4" a vysokorychlostním procesorem pro zpracování obrazu "X-Processor 4", který umožňuje pokročilé automatické zaostřování s fázovou detekcí v celé ploše záběru (přibližně 100 %). Nejvyšší rychlost automatického ostření řady X je 0,02 s a je spojena s působivým výkonem sledování automatického ostření pro zachycení všech situací. Fotoaparát nabízí sériové snímání rychlostí až 8 snímků/s v režimu mechanické závěrky a až 30 snímků/s v režimu elektronické závěrky bez blackoutu. Fotoaparát dokáže použít automatické zaostřování s fázovou detekcí i v podmínkách blízkých tmě při hodnotě -7,0EV(2) pro přesné zachycení objektu při slabém osvětlení a v tmavých místnostech. Systém automatického zaostřování využívá nejnovější algoritmus pro dosažení lepší schopnosti automatického zaostřování přesně sledovat pohybující se objekt ve srovnání s předchozím modelem. Dokáže přesně sledovat objekt, který se pohybuje směrem k fotoaparátu a dokonce se od něj vzdaluje. Jeho funkce Face / Eye AF udržuje obličej / oči objektu zaostřené i při portrétní fotografii.

(2)  Vysokorychlostní sériové snímání bez blackoutu, při kterém hledáček zhasne a fotograf ztratí objekt na fotografii z dohledu. Tato funkce je k dispozici pouze v případě, že je fotoaparát v režimu elektronické závěrky.

Rozšířené funkce nahrávání videa

Fotoaparát X-T30 II využívá k vytvoření videa v rozlišení 4K množství dat odpovídající 6K, čímž je zajištěno vysoké rozlišení. Fotoaparát dokáže ukládat video 4K/30P s rozlišením 8 bitů 4:2:0 na kartu SD a video 4K/30P s rozlišením 10 bitů 4:2:2 posílat do rozhraní HDMI. Kromě toho nyní podporuje vysokorychlostní video Full HD/240P, které dokáže přehrát momentku rychle se pohybujícího objektu ve zpomaleném režimu až 10x.

Různé simulace filmů a vylepšená funkce AUTO pro zajištění výjimečné kvality obrazu

Fotoaparát X-T30 II je vybaven 18 simulacemi filmů, které simulují jedinečné barvy, tonality a úrovně sytosti, včetně "Classic Neg." založené na barevných negativních filmech, které se obvykle používají při pořizování snímků zachycujících každodenní scény, a "ETERNA Bleach Bypass", která věrně simuluje stejnojmennou techniku zpracování filmu. Rozšířená nabídka umožňuje uživatelům zvolit si režim, který vyhovuje každé situaci, jako kdyby si za starých časů vyměnili fotografický film za jiný. Algoritmus oblíbeného režimu "AUTO", který automaticky upravuje nastavení tak, aby vyhovovalo každé scéně, byl aktualizován, čímž se oproti předchozímu modelu ještě více zlepšila kvalita snímků, které produkuje. Režim automaticky aplikuje efekt Color Chrome (modrá), Clarity, D Range Priority a další nastavení podle daných podmínek, takže krajiny jsou jasnější a živější, reprodukuje krásné tóny pleti a zároveň zvýrazňuje modrou oblohu a přirozené pozadí u portrétů a kontroluje úrovně světel a stínů v situacích s protisvětlem. Funkce AUTO fotoaparátu umožňuje získat krásné snímky optimalizované pro jednotlivé podmínky snadněji než kdykoli předtím.

Vynikající funkčnost pro splnění široké škály potřeb

Fotoaparát vyhovuje široké škále stylů fotografování včetně plnohodnotného manuálního režimu a režimu AUTO. Volič rychlosti závěrky umožňuje uživatelům vizuální kontrolu aktuálního nastavení, takže se mohou připravit na další snímky i při vypnutém fotoaparátu. Režim AUTO lze aktivovat jediným pohybem páčky voliče automatických režimů na horním panelu těla fotoaparátu. Nový displej LCD s vysokým rozlišením 1,62 milionu bodů zobrazuje fotografovaný objekt úžasně jasně.

Sdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie