CAM SPA - Prémiová péče o vaši fototechniku

CAM SPA - Prémiová péče o vaši fototechniku

Michal Kubík je mladý fotograf z Kouřimi, který se více jak rok kromě fotografování zabývá také profesionálním čištěním fototechniky. Ačkoli bylo zpočátku mnoho fotografů k této službě skeptických, brzy začal Michal sklízet první úspěchy. Dnes pod názvem Cam Spa můžeme na sociálních sítích a na webu www.camspa.cz nalézt stovky porovnávacích fotografií zobrazující detaily fotoaparátů a kamer, na nichž proběhlo čištění a opravy. Jak probíhá renovace fotoaparátu a kolik projde Michalovi pod rukama přístrojů měsíčně se dozvíte v následujícím článku.

SLEVOVÝ KÓD - Pro fanoušky FujiFans máme navíc speciální 14% slevu na profesionální čištění fototechniky. Při objednávce na www.camspa.cz stačí zadat slevový kód "fujifans14".
Banner

1. Co Vás přivedlo na myšlenku provozovat a nabízet službu čištění fototechniky? Jak dlouho se tomu věnujete?

Hlavním důvodem bylo, že jsem zároveň fotograf, který má rád čistou techniku. Dříve jsem měl detailingové studio pro auta, kde jsem dělal něco podobného jako je Cam Spa. Jen to bylo ve větším měřítku. Tak mě napadlo, že by bylo fajn skloubit tyhle dvě zkušenosti a nabídnout fotografům a kameramanům takovou detailingovou péči o jejich fototechniku. V září 2021 jsme oslavili první rok existence.

2. Jak vypadaly Vaše začátky?

Nejprve jsem oslovil své fotografující kamarády, aby mi na pár dní půjčili techniku s příslibem, že se jim vrátí jako nová. To se vždy stalo a jejich nadšení mě motivovalo získat si důvěru i u cizích lidí. Ze začátku to bylo těžké. Jediné, co existovalo, bylo klasické čištění senzoru nebo servis samotné techniky a kvůli tomu bylo spousta lidí skeptických.

3. Nyní Vaše služby nabízíte na webových stránkách www.camspa.cz a najdeme Vás i na sociálních sítích. Jaké služby kromě detailního čištění fototechniky ještě nabízíte?

Kromě samotného čištění nabízíme i renovaci, při které se staráme o odřené a poničené kousky, kterým vracíme co nejpřesnější barvu. Dále také čistíme určité objektivy uvnitř od prachu, opravujeme antireflexy na displejích, čistíme příslušenství jako jsou popruhy, batohy, stativy atd. a aplikujeme na ně hydrofobní ochranu.

4. Kolik přístrojů Vám měsíčně projde pod rukama?

Aktuálně to může být kolem 15 kompletů měsíčně.

5. Přiblížíte nám trochu, jak probíhá taková renovace fotoaparátu?

Zprvu je to taková inspekce všeho, co bude potřeba udělat. Následuje hloubkové čištění všech plastů, gum a ostatních částí. Při tom se také čistí kontakty a komora i se senzorem. Pokud je potřeba opravit nějaká odřenina nebo poškozená guma na gripu, dělá se to právě po tomto kroku. Vyčistí se krytky těla i objektivu včetně sluneční clony a popruhu. Po tom všem se všechny povrchy odmastí a na veškerý povrch techniky se aplikuje hydrofobní ochrana, která se následně nechá pár hodin zrát, aby se perfektně spojila s povrchem. Následně se ještě vše jednou očistí, dá se důraz na hledáček a displej a aplikuje hydrofobní ochrana i na popruh. Jako poslední krok se vše zkontroluje a zabalí.

6. Jak na sociálních sítích, tak na webu můžeme vidět fotky „před“ a „po“ čištění nebo renovaci fotoaparátů a příslušenství. Jaká je nejčastější služba, kterou Vaši zákazníci využívají?

Nejžádanější služba je „komplet – fullrame/apsc“, při které se dělají kroky popsané v minulé otázce.

7. Přijímáte foto techniku na čištění i od fotografů ze zahraničí?

Pár zakázek, které potěšily, byly ze Slovenska, ale na samotné zahraničí zatím necílíme.

8. Lze Vaše služby věnovat někomu i jako dárek?

Kompletní péči o fotoaparát s objektivem lze koupit jako voucher na našem webu celoročně. Před Vánoci je dokonce za zvýhodněnou cenu.

SLEVOVÝ KÓD - Pro fanoušky FujiFans máme navíc speciální 14% slevu na profesionální čištění fototechniky. Při objednávce na www.camspa.cz stačí zadat slevový kód "fujifans14".

__________

Michal Kubík - Cam Spa

Web: camspa.cz
Instagram: @camspa.cz
Facebook: Cam SpaSdílet na:

Komentáře ke článku (0)

Ke článku se nevztahují žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Nechcete přijít o žádné novinky?

Kategorie